Yerli Otomobil TOGG’un İlk Gövde Montajı Gerçekleştirildi | Otomobil Haber
erotik film izle hd film izle totobo giriş güncel bilgiler yks ders

Yerli Otomobil TOGG’un İlk Gövde Montajı Gerçekleştirildi

Türkiye’nin Otomobili adıyla 2019 yılında ilk kez tanıtılan TOGG’un üretim aşamasına geçmek için yapılan çalışmalar sürüyor. Yakın zamanda bu …

19.07.2021
Yerli Otomobil TOGG’un İlk Gövde Montajı Gerçekleştirildi

Türkiye’nin Otomobili adıyla 2019 yılında ilk kez tanıtılan TOGG’un üretim aşamasına geçmek için yapılan çalışmalar sürüyor. Yakın zamanda bu çalışmalara yönelik atılan önemli bir adım, sosyal medya üzerinden duyuruldu.

Türkiye’nin Otomobili, yerli arabanın ilk gövde montajının yapıldığını Twitter üzerinden duyurdu. Gönderiye göre montaj, tamamen yerli üretim parçalarla gerçekleştirildi.

İlk gövde montajı tamamlandı

‘Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’ adlı projeyle başlayan yerli otomobil yolculuğunda ilk gövde montajı gerçekleşti. Tamamen Türkiye’de üretilen parçalarla Gebze’de yapılan montaj işlemi, Türkiye’nin Otomobili resmî Twitter hesabından duyuruldu. Söz konusu gönderide şu ifadelere yer verildi: “Tamamen yerli üretim parçalardan montajı yapılan ilk gövdemiz. Bizi izlemeye devam edin.”

Fabrikada son durum ne?

Yerli otomobillerin üretileceği TOGG Gemlik fabrikasının inşaatına 1 yıl kadar önce başlandı. Geçtiğimiz günlerde fabrikanın son durumu, şirket tarafından açıklandı. Şu anda fabrikanın altyapı çalışmaları tamamlanmış durumda. Eylül ayında ise fabrikanın çatısı tamamlanmış olacak.

Fabrikanın yapımında kullanılacak kolon ve çelik imalatının da önemli bir kısmı geride kalmış durumda. TOGG’un planlarına göre fabrika, 2022 yılının sonlarına doğru yerli arabanın üretimine başlamış olacak. Fabrikanın maksimum kapasitesi, yılda 175 bin araç üretimini destekleyecek. 

Kaynak: Webtekno.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.