Rekabet Kurumu'na Soru: Bir kişi aynı anda birden fazla sigorta şirketine genel müdür ve yönetim kurulu üyesi olabilir mi? | Otomobil Haber
erotik film izle hd film izle totobo giriş güncel bilgiler yks ders

Rekabet Kurumu’na Soru: Bir kişi aynı anda birden fazla sigorta şirketine genel müdür ve yönetim kurulu üyesi olabilir mi?

15.07.2021
Rekabet Kurumu’na Soru: Bir kişi aynı anda birden fazla sigorta şirketine genel müdür ve yönetim kurulu üyesi olabilir mi?

Uzun zamandır dikkatimi çeken bir konuyu buradan hem sektöre hem de rekabet kurumu’na sormak istiyorum.

Benim bildiğim kadarıyla yüzeysel olarak belirtmem gerekirse, sigorta sektöründe şirketler aralarında piyasayı etkileyecek şekilde bilgi alışverişi ve işbirliği yapamazlar.

Fakat sektörümüzde bir genel müdür iki sigorta şirketinin başında, bu şirketlerin ikiside trafik sigortası üretimi yapıyor. Hatta biri trafik sigortası konusunda pazarda belirleyici diyebiliriz.
Şimdi buradaki soru şu:

Özellikle pazara yön veren iki sigorta şirketini şuan resmi olarak tek isim yönetiyor. Bu durum normal mi?

Bu durum emsal olarak alınırsa yarın farklı bir ismi beş sigorta şirketinin başına oturtabilir miyiz?  ( Çünkü şuanki tabloda bu yapılabilir )

Eğer bu durum serbest ise şirketlerin piyasayı etkilemesinin engellenmesi adına aralarında görüşerek karar alınamaz şartı boşa çıkmış olmaz mı?

Ayrıca bu atama SEDDK kurulmadan önce yani SEDDK sektörde yokken gerçekleşmiş. Yani bu nedenle sorum direkt rekabet kurumuna…

Erhan NAVRUZ

Sigorta Haber Genel Yayın Yönetmeni

Kaynak: Sigortahaber.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.