erotik film izle hd film izle totobo giriş güncel bilgiler yks ders

Porsche elektrikli otomobil yatırımlarını artırdı

10.03.2021
Porsche elektrikli otomobil yatırımlarını artırdı

Alman otomobil üreticisi, böylelikle Rimac’a üçüncü yatırımını yapmış oldu. 2018’de başlayan yatırımları 2019’daki yükseltme takip etti. Birkaç ay önce de Hyundai Motor Company ve Kia Motors, Rimac için ortaklaşa 80 milyon euroluk bir yatırım yapmıştı. 2009 yılında Mate Rimac tarafından kurulan firma, en büyük tanınırlığını 2018’deki Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkardığı iki koltuklu C
Two elektrikli hiper arabaları ile gerçekleştirdi. Yaklaşık iki bin beygir gücü üreten araçlar, saatte 256 mil azami hıza sahip. 1.85 saniyede 0’dan 100’e çıkabilen aracın son haline Rimac, 2021’de sunmayı planlıyor.

Bununla birlikte Rimac, hiper araba üretmekten fazlasını da gerçekleştiriyor. Bin kişiye istihdam eden şirket, aynı zamanda yüksek voltaj segmentindeki pil teknolojisine odaklanıyor. Elektrik güç aktarma sistemleri mühendisler tarafından üretilirken, insanlar ve makineler arasında dijital ara yüzler geliştiriliyor.

Porsche
AG’nin yönetim kurulu başkan yardımcısı Lutz Meschke yaptığı açıklamalarda, Porsche en çok Rimac’ın bileşen geliştirmesiyle ilgileniyor. Meschke ayrıca Rimac’ın prototip çözümlerinde ve küçük serilerde mükemmel bir şekilde konumlandığını ve yüksek teknoloji segmentindeki diğer üreticiler için birinci katman tedarikçisi olma yolunda ilerlediğini belirtti.

General Motors ikinci batarya fabrikasını kuruyor

Otomotiv devi General Motors, elektrikli araç üretimini artırmak için ikinci elektrikli araç bataryası fabrikasını kurmaya hazırlanıyor. Şirket bu hedefi için LG Chem ile birlikte çalışacak.

Meschke ayrıca Porsche’nin devam eden yatırımlarına rağmen Rimac üstünde kontrol hissesi olmadığını ve son derece yenilikçi bileşenler geliştirmesi için sipariş verdiğini aktardı.

Kaynak: TechCrunch

Kaynak: shiftdelete.net

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.