Pandemi etkisiyle ikinci elde dijital dönüşüm hızlandı | Otomobil Haber
erotik film izle hd film izle totobo giriş güncel bilgiler yks ders

Pandemi etkisiyle ikinci elde dijital dönüşüm hızlandı

İkinci el araç satın almayı düşünen tüketicilerin, karar aşamasındaki en önemli kriterlerinden birisi de, beğendikleri aracın konumu oluyor.

25.05.2021
Pandemi etkisiyle ikinci elde dijital dönüşüm hızlandı

İkinci el araç satın almayı düşünen tüketicilerin, karar aşamasındaki en önemli kriterlerinden birisi de, beğendikleri aracın konumu oluyor. Satın alma sürecinde, farklı şehirde bulunan bir aracı incelemek, alıcılar için önemli bir zaman ve bütçe kaybı olarak görülüyor. Pilot Garage, hayata geçirdiği yeni modelle, 81 ilde satılık aracın bulunduğu konuma ulaşarak mobil ekspertiz imkanı sunuyor. Detaylı karoser ve mekanik check up ve ekspertiz işlemlerinin ardından Edirne’de yaşayan bir alıcı, Van’daki aracın kapsamlı ekspertiz belgesine ve fotoğraflara ulaşabiliyor. Pandemiyle birlikte ikinci el araç pazarında alışkanlıkların köklü bir değişim geçirmeye başladığını ve insanların fiziki temastan uzak durduğunu ifade eden Pilot Garage Genel Koordinatörü Cihan Emre ise konuyla ilgili olarak “Dijitalleşme sürecine yaptığımız yatırımlar sayesinde artık alıcıların, satın almayı düşündükleri otomobil için binlerce kilometre uzağa gitmesine gerek yok. Aynı modelle sıfır kilometre araçların da mobil olarak ekspertiz işlemi sağlanabiliyor. Ayda ortalama 350 adet uzaktan ekspertiz işlemi gerçekleştiriyoruz.” şeklinde konuştu.

 Ülkemiz ikinci el araç pazarı, son 10 yılda önemli bir değişime sahne oluyor. Açık oto pazarlarının yerini, online satış platformları alırken, oto ekspertiz sektöründe de tüketici ihtiyaçlarına yönelik yeni çözümler üretiliyor. Araç satın alma kriterleri arasında, aracın bulunduğu konum, büyük önem arz ederken, alıcılar özellikle farklı şehirdeki bir aracı incelemenin, zaman ve bütçe kaybına sebep olacağını düşünüyor. Bazı otomobiller, sadece büyükşehirlerde bulunurken, büyükşehirlerde yaşayanlar ise Anadolu şehirlerindeki otomobillerin daha bakımlı ve “temiz” olduğuna inanıyor. Pilot Garage’ın mobil ekspertiz uygulaması ise mesafe problemini ortadan kaldırıyor. Edirne’de yaşayan bir alıcı için, Van’da beğendiği otomobilin detaylı mekanik ve karoser kontrolleri mobil ekspertiz ile gerçekleştirilerek, kapsamlı analiz ve fotoğrafları alıcıya ulaştırılıyor. Aynı zamanda, serviste saatlerce vakit kaybetmek istemeyen alıcılar da aracın bulunduğu konuma mobil ekspertiz hizmetini çağırabiliyor.

 Pandemi etkisiyle ikinci elde dijital dönüşüm hızlandı

 İkinci el araç sektöründeki alışkanlıkların yıllar içerisinde değişeceğini öngördüklerini, fakat dönüşümün pandemi etkisiyle radikal düzeyde hızlandığını vurgulayan Pilot Garage Genel Koordinatörü Cihan Emre “Hayatımıza giren kısıtlamalar ve salgın gerçeğiyle birlikte araç alım satımında görmediğimiz yeni alışkanlıklar ve ihtiyaçlar ortaya çıkmaya başladı. Dijitalleşme sürecine yaptığımız yatırımlarla artık alıcıların, satın almayı düşündükleri otomobil için binlerce kilometre uzağa gitmesine gerek yok ve bu da fiziki teması sıfıra indiriyor. Günümüz şartlarında insanlar fiziki temastan kaçınıyor. Ayrıca yapılan ekspertiz işlemi TSE ve HYB belgesine sahip bayi tarafından yapıldığı için, alıcı ve satıcı arasındaki güveni artırmış oluyoruz. Aynı modelle sıfır kilometre araçların da mobil olarak ekspertiz işlemi sağlanabiliyor. Ayda ortalama 350 adet uzaktan ekspertiz işlemi gerçekleştiriyoruz.”dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.