erotik film izle hd film izle totobo giriş güncel bilgiler yks ders

Otomobil piyasası Şubat ayında gülümsedi

10.03.2021
Otomobil piyasası Şubat ayında gülümsedi

Otomotiv Distribütörleri Derneği Türkiye pazarında otomobil ve hafif ticari araç satışları ile ilgili Şubat ayı verilerini açıkladı.

Otomotiv sektöründe son 10 yılın Şubat ayı ortalamaları göz önüne alındı. Bu doğrultuda pazarda yüzde 27,9 büyüme kaydedildiği dikkat çekti. Otomobil pazarı yine aynı grafikte yüzde 31,2 büyürken, ticari ticari araçlarda ise yüzde 18,2‘lik bir artış gözlendi.

Otomotiv sektöründe Şubat 2021 döneminde en çok satan marka ise Fiat oldu. Raporlara göre Fiat’ın toplamda 10 bin 933 adet araba sattığı ortaya çıktı. İkinci sırada ise 6 bin 331 birim satışla Renault yer alıyor. Listenin devamında sırasıyla Ford, Volkswagen ve Toyota gibi markalar gelmekte.

Şubat ayı boyunca otomobillerde 7 bin 147 adet satışla yine Fiat liderlik koltuğunda oturuyor. Fiat’ı takiben Renault, Volkswagen, Toyota ve Peugeot geliyor. Hafif ticari araçlardaysa durum biraz farklı. 4 bin 391 birim satış ile Ford liste başı konumunda. Hemen altında Fiat yer alırken listenin aşağılarında Volkswagen, Peugeot ve Dacia yine çok satan markalar arasında yer almakta.

Raporda Lüks ve spor otomobil kategorisinde ise 40’ın üstünde marka yer aldı. Şubat ayı boyunca 43 adet Porsche satışı yapıldığı göze çarpıyor. Öte yandan listede Ferrari’nin hiç satış yapmaması şaşırtıcı bulundu.

Kaynak: shiftdelete.net

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.