erotik film izle hd film izle totobo giriş güncel bilgiler yks ders

Mercedes-Benz EQS’in fiyatı belli oldu

Mercedes–Benz, yeni amiral gemisi olan elektrikli EQS sedan modelini geçtiğimiz gün Almanya’da siparişe sundu. Otomotiv sektörünün lider …

12.08.2021
Mercedes-Benz EQS’in fiyatı belli oldu

MercedesBenz, yeni amiral gemisi olan elektrikli EQS sedan modelini geçtiğimiz gün Almanya’da siparişe sundu. Otomotiv sektörünün lider firması, aracın satış fiyatını da açıkladı.

MercedesBenz tarafından yapılan açıklamada, aracın en az 100 bin dolar gibi bir fiyata alıcı bulacağı doğrulandı. 90 kWh pil paketine sahip olan ve arka tekerleklere güç sağlamak için tek bir elektrik motoru kullanan model, 106 bin dolar ile 124 bin dolar arası bir fiyata sahip olacak.

Mercedes-Benz EQS test için de kullanılacak

Alıcılar EQS’lerinin özelliklerini belirledikçe fiyatlarda da oynamalar görecek. Ancak Mercedes-Benz, müşterilerin kablosuz yazılım güncellemeleri tarafından sunulan diğer özelliklerin kilidini açmak ya da kabul etmek için ödeme yapmakla ilgilenip ilgilenmeyeceklerini test etmek için yine EQS’yi kullanacak.

Örnek olarak şirket, arka tekerleklerin direksiyon açısını elektronik olarak sınırlandıracak. Ancak satın alındıktan sonra, daha dar bir dönüş yarıçapı için ve direksiyon açısını birkaç derece artırmak için daha fazla para ödeme seçeneği olacak. Şirket öte yandan kullanıcılarına özellikleri denemeleri için ücretsiz deneme süreleri de vermeyi düşünüyor.

Mercedes-Benz, bu tarz fikirleri deneyen tek şirket değil. Tesla, Autopilot sürücü yardım sistemi yazılımı gibi özellikleri kablosuz olarak satın alınabilir hale getirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Bir başka Alman otomobil firması BMW ise, araç içi mikro dönüşümler konusunda farklı atılımlar geliştirdi.

EQS, fiyat ve uzun menzilli özelliklerine bakıldığında Model S sedan ile karşılaştırılıyor. Modelin piyasadaki ağırlığı ve satış başarısı, yarışın galibini belirleyecek.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.