Lamborghini mevcut modellerini de elektrikli olarak piyasaya sürecek | Otomobil Haber
erotik film izle hd film izle totobo giriş güncel bilgiler yks ders

Lamborghini mevcut modellerini de elektrikli olarak piyasaya sürecek

İtalyan lüks otomobil firması Lamborghini, ilk elektrikli süper otomobili üzerindeki planlarını açıkladı. Şirket, önümüzdeki birkaç yıl içinde …

19.05.2021
Lamborghini mevcut modellerini de elektrikli olarak piyasaya sürecek

İtalyan lüks otomobil firması Lamborghini, ilk elektrikli süper otomobili üzerindeki planlarını açıkladı. Şirket, önümüzdeki birkaç yıl içinde mevcut serilerini de hibritlemeyi planlıyor.

İtalyan şirket yaptığı açıklamada, ilk elektrikli otomobilinin 2025‘ten itibaren piyasaya sürüleceğini açıkladı. Şirket ayrıca mevcut araçlarının tamamının 2024’ün sonunda gazlı-elektrikli hibrit versiyonlarını piyasaya sürecek. On yıllık planın sonunda ise şirket tamamen elektrikli modelini satışa sunacak.

Lamborghini mevcut modellerini de elektrikli olarak piyasaya sürecek

Şirketin açıklamaları, Huracan, Urus ve sınırlı üretim olan Sian modelinin hibrit versiyonlarının önümüzdeki üç yıl içinde yollarda olacağı anlamına geliyor. Diğer spor otomobil şirketleri gibi, Lamborghini de yüksek sesle V8 ve V12 motorları isteyen sadık müşterilerini dışlamaktan çekindiği için elektrikli otomobil planlarını benimsemekte geç davrandı.

Ancak dünya çapında sıkılaşan emisyon düzenlemeleri ve dünyanın en hızlı otomobillerinden bazılarına rakip olan elektrikli motorlar Lamborghini‘nin algısında değişikliğe gittiği anlamına geliyor.

Yeni planlarıyla ilgili konuşan CEO Stephan Winkelmann, müşterilerinin bir elektrikli süper otomobil hakkında neyi cazip bulacakları sorulduğunda “Elbette tork ve ivme önemlidir. Ancak yeni araçlar vites değiştirildiğinde sabit bir eğriye sahip olunmasına yardım edecek. Ki bu benim görüşüme göre kullanıcıların en çok takdir edeceği şey olacak” ifadelerini kullandı.

Lamborghini‘nin bu planı rakiplerinin elektrikli otomobil adımlarından sonra geldi. Ferrari ilk elektrikli modelini 2025‘te piyasaya çıkaracağını duyurdu. Drako, Aston Martin ve Rimac gibi diğer şirketler de elektrikli süper otomobiller üzerinde çalıştığını duyurdu. Öte yandan Lamborghini‘nin an şirketi olan olan Volkswagen Group, elektrikli araçlar için 16 milyar Euro harcayacağını ve içten yanmalı motorların üretiminin durdurulacağını söyledi.

Kaynak: Shiftdelete.net

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.