Kiralanan her araç 1 fidan oluyor | Otomobil Haber
erotik film izle hd film izle totobo giriş güncel bilgiler yks ders

Kiralanan her araç 1 fidan oluyor

Artan nüfus, sanayileşme, şehirleşme, tüketim ve üretim dengesizliği gibi birçok etken giderek daha ciddi boyutlara ulaşan çevre kirliliğine yol …

17.06.2021
Kiralanan her araç 1 fidan oluyor

Artan nüfus, sanayileşme, şehirleşme, tüketim ve üretim dengesizliği gibi birçok etken giderek daha ciddi boyutlara ulaşan çevre kirliliğine yol açıyor.  Bu kirliliğin en önemli aktörü olan insanın, atmosfere yayılmasına neden olduğu karbon miktarını anlatmak üzere ise  ‘Karbon ayak izi’ kavramı kullanılıyor.  Son yıllarda ise her bireyin doğaya salmış olduğu karbon giderek artıyor. Öyle ki günümüzde kişi başına düşen karbon ayak izi ortalaması 4 tondur. Gerek bireysel gerekse kurumsal düzeyde bu duruma çözüm olarak çeşitli çalışmalar yapılıyor. Son olarak online kanallar üzerinden araç kiralama hizmeti veren miniyol.com,   ‘Her Araç Bir Ağaç’ kapmpanyasını hayata geçirerek, kiralanan her araç için kişilerin adına fidan dikimi gerçekleştirecek.

Doğaya Sağlıklı ve Kalıcı Bir Hediye Vermek İstiyoruz

Bir ağacın 40 kişinin oksijen ihtiyacını karşıladığını ve yılda 12 kg karbondioksit emilimi sağladığını belirten Miniyol.com Kurucu Ortağı Yaşar Çelik, “İnsanoğlunun varlığı, içinde bulunduğu çevreye bağımlıdır. Bu nedenle geçmişimiz ve geleceğimiz adına önemli bir köprü olan doğaya sahip çıkmak da bizim sorumluluğumuz. Biz de bu amaçla sürdürülebilir çevre ve toplum hassasiyeti ile uygulamaya koyduğumuz bu kampanya ile karbon ayak izi ve salınımını azaltmayı hedefliyoruz. Hem de her kullanıcı adına doğaya kalıcı ve sağlıklı bir hediye vermek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Hibya Haber Ajansı

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.