erotik film izle hd film izle totobo giriş güncel bilgiler yks ders

Hibrit SUV Audi Q3 45 TFSI e tanıtıldı

Otomotiv sektöründe yakıt tüketimine etkisi ve çevreci yaklaşım nedeniyle Hibrit araçların önemi giderek artıyor. Elektrikli araç hamleleri …

05.12.2020
Hibrit SUV Audi Q3 45 TFSI e tanıtıldı

Otomotiv sektöründe yakıt tüketimine etkisi ve çevreci yaklaşım nedeniyle Hibrit araçların önemi giderek artıyor. Elektrikli araç hamleleri birçok kez gündeme gelen Audi, Q3 45 TFSI e ve Q3 Sportback 45 TFSI e modellerini tanıttı.

Hibrit SUV Audi Q3 45 TFSI e tanıtıldı

İlk Plug-in Hibrit özelliğine sahip kompakt SUV modellerini tanıtan Audi, elektrikli TFSI ailesine 8. üyeyi de kazandırmış oldu. Sıfır emisyon hedefini gerçekleştirmek için çalışmalarına devam eden şirket, 2021 yılının ikinci çeyreğinde yeni modellerini satışa sunacak.

Gücünü 1.4 litrelik TFSI motordan alan modeller, 85 kW elektrik motoru sayesinde daha az yakıt tüketimi sağlayacak. Yaklaşık 245 beygir güç üretebilen Q3 45 TFSI e ve Q3 Sportback 45 TFSI e, 57 km menzile sahip olacak.

Yeni modeller ile ilgili açıklama yapan Audi İngiltere Direktörü Andrew Doyle, ” TFSI e modelleri ile daha az karbon salınımı hedefimizi takip etmeye devam ediyoruz. Tam elektrikli Audi modellerinden önce Hibrit araçlarımız ile kullanıcılarımızın yeni sistemimize alışacağını ümit ediyoruz. Diğer Plug-in Hibrit modellerimizde olduğu gibi Q3 ailesinde de elektrikli araçların hayatımıza ne kadar hızlı adapte olabileceğini birkez daha görmüş olduk. ” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Shiftdelete.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.