Öne Çıkanlar araç fiyatları Hyundai Staria XEV YOYO fiyat XEV YOYO İnceleme MPV

Groupe PSA Türkiye, klasik iş yapış modellerini rafa kaldırdı

Dünyanın en büyük otomotiv kümelerinden Stellantis çatısı altında yer alan Groupe PSA Türkiye, gayelerini muvaffakiyetinin arkasındaki en büyük ...

Groupe PSA Türkiye, klasik iş yapış modellerini rafa kaldırdı

Dünyanın en büyük otomotiv kümelerinden Stellantis çatısı altında yer alan Groupe PSA Türkiye, gayelerini muvaffakiyetinin arkasındaki en büyük kıymetin insan kaynağı olduğu gerçeğinden yola çıkarak şekillendirmeye devam ediyor. Türkiye’de görülen birinci Covid-19 hadisesinin akabinde yapış süreçlerinde esaslı bir değişime giden küme, klasik iş modellerini rafa kaldırdı. İnsan kaynağından aldığı güçle beslenen çevik tertibini merkeze alarak yaklaşık bir yıl evvel Flexlife çalışma modeline geçen Groupe PSA Türkiye, pandemi devri ile başlattığı bu esaslı değişim kapsamında yeni bir karar daha aldı.

Mevzu hakkında açıklamalarda bulunan Groupe PSA Türkiye CCO’su Ayça Furth, “Pandemi periyodunda yeni iş fikirleri yaratmak için klâsik iş yapış modellerine muhtaçlığımız olmadığını gördük. Böylelikle beyaz yakalının manifestosunu oluşturan Flexlife sistemine geçiş yaptık. Başlattığımız bu değişim; daha inovatif, daha yenilikçi ve daha özgürlükçü bir süreci de beraberinde getirdi. Biz de pandemi şartlarıyla artan esnek mobilite gereksiniminden yola çıkarak yeni bir karar aldık. İster yıllardır Groupe PSA Türkiye çatısı altında misyon alsın ister üniversite eğitimini tamamlayıp birinci iş tecrübesine bugün bizimle adım atmış olsun istisnasız tüm çalışanlarımıza şirket aracı tahsis etmeye karar verdik” dedi.

Stellantis küme çatısı altında Peugeot, Citroën, Opel ve DS olmak üzere dört ikonik markanın Türkiye’deki satış, pazarlama, kesim ve servisler faaliyetlerini yürüten araba üreticisi ve mobilite sağlayıcısı Groupe PSA Türkiye, insan kaynağını merkeze alarak çalışma süreçlerinde başlattığı değişimi sürdürüyor. Türkiye’deki birinci Covid-19 olayının görülmesinin akabinde gelenekçi iş yapış modellerini rafa kaldıran ve “Flexlife” isimli sisteme geçen küme, Groupe PSA Türkiye çatısı altındaki faaliyetlerini de yine şekillendirdi.

“Flexlife, çalışana duvarlar örmeyen bir iş yapış kültürü”

Flexlife çalışma modelinin getirdiği yeniliklere değinen Groupe PSA Türkiye CCO’su Ayça Furth, Türkiye’deki birinci Covid-19 olayının akabinde son derece süratli bir refleks gösterdiklerini ve bağlantısı her vakit ön planda tuttuklarını vurguladı. Ayça Furth, “Pandemi periyodunda ofisleri meskenlere taşıdık. Bu kararı eskinin asla geri gelmeyeceğini bilerek aldık. Ve yeni fikirler yaratmak için klâsik iş modellerine gereksinimimiz olmadığını gördük. Böylelikle yaklaşık bir yıl evvel esaslı bir değişime öncülük eden ve beyaz yakalının özgürlük manifestosunu oluşturan Flexlife sistemine geçtik. Çalışanın neyi, nerede, nasıl yapacağından fazla sunduğu katkılarla ilgilendiğimiz iş modelimiz muazzam bir tesir yarattı. Flexlife, yaşama bütünsel bakan, çalışana duvarlar örmeyen bir iş yapış kültürü. Kolektif House’un Ataşehir şubesinde rengarenk koltukların, canlı çiçeklerin olduğu, müziği ve atmosferi ile fark yaratan ufak bir alan yaptık kendimize. Oraya bir ortaya gelmek, fikir alışverişinde bulunmak, projelerimizle ilgili çalışmak, bazen de birbirimizi görmek için gidiyoruz. Buraya gelmek için bir vakit sınırlaması koymadık. İsteyen istediği kadar bu alanda çalışabiliyor” diye konuştu.

“Dijital bir irtibat platformu tasarladık”

Bayilerin çalışma sisteminde de değişime gidildiğini anlatan Furth, “Öncelikle bayilerdeki hijyen standartlarını oluşturmak ve oradaki çalışanlarımızı korumak ismine bir standart belirledik. Bu cins kriz vakitlerinde ağır irtibat son derece kıymetli. Bu nedenle irtibatı eş vakitli yapabilmek için dijital bir bağlantı platformu tasarladık ve mevzu ile ilgili cep telefonu aplikasyonu oluşturduk. Bu aplikasyon aracılığıyla da alandaki binlerce çalışana tıpkı anda tıpkı bahisleri söyledik ve irtibat esnasında meydana gelebilecek bilgi kirliliğinin önüne geçtik. Ve natürel ki bu süreçte dijital altyapımızı güncelledik” tabirlerini kullandı.

“Akıntıda geçmişi zorlayan değil, geleceğe kürek çeken bir ekibiz”

“Çalışma sistemimizde başlattığımız bu esaslı değişim; daha inovatif, daha yenilikçi ve daha özgürlükçü bir süreci de beraberinde getirdi” açıklamasını yapan Furth, “Pandemi şartlarıyla artan esnek mobilite gereksiniminden yola çıkarak yeni bir karar daha aldık. İster yıllardır Groupe PSA Türkiye çatısı altında vazife alsın ister üniversite eğitimini tamamlayıp birinci iş tecrübesine bugün bizimle adım atmış olsun tüm çalışanlarımıza istisnasız şirket aracı tahsis etmeye karar verdik. Biz, yeni dünyanın şartları oluşurken cesurca bu kurallara girdi sağlayan, akıntıda geçmişi zorlayan değil, geleceğe kürek çeken bir grubuz. Bu bakış açımız da bizi daha mert ve deneysel yapıyor” diye konuştu.

Animasyon sinema ihracatı!

Groupe PSA Türkiye Akademi’nin çalışmalarına da değinen Furth, konuttan çalışma sistemiyle herkesin konsantrasyon müddetinin de değiştiğini, bu değişimi göz önüne alarak saha çalışanları için tekrar Türkiye’de birinci kere hayata geçirilen bir proje tasarladıklarını söyledi. Proje kapsamında küme çatısı altında yer alan tüm markaların standartlarının animasyon sinemalarla anlatıldığını belirten Furth, “Her bir marka standardı için iki-üç dakikalık animasyon sinemalar hazırlandı. Sinemaların hem Türkçe hem İngilizce dublajları yapıldı. Bu proje ile çalışanlar animasyon sinemaları izleyerek; serviste müşterinin nasıl karşılandığından müşterilerin sorduğu sorulara verilen cevaplara kadar çok sayıda farklı husus hakkında bilgi sahibi oluyor. Bu projemiz globalde de hayli ses getirdi ve çoklanmaya başladı” dedi.

Flexlife uyumlu evler!

Pandeminin başlangıcından bu yana aldığı her kararda çalışanlarının, iş ortaklarının ve müşterilerinin sıhhatini ön planda tutan Groupe PSA Türkiye, Covid-19’un pandemi ilan edilmesinin çabucak akabinde salgın tedbirlerini hayata geçiren birinci firmalardan biri olmuştu. Groupe PSA Türkiye’nin Kolektif House’un Ataşehir’deki şubesinde geçtiği Flexlife çalışma modeli; ofislerin, masaların, kıyafet kodlarının tarihe karıştığı bir devri başlattı. Flexlife, yer bağımsız bir çalışma modeli sunuyor. Çalışanlarının sıhhatini her vakit ön planda tutan küme, tüm çalışanlarına ergonomik koltuklar ve gereksinim duyulan ofis ekipmanlarını göndererek, meskenlerin de Flexlife ile uyumlu yapılandırılmasını amaçlıyor.

Hibya Haber Ajansı

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.