Fransa'da otomobil pazarı 45 yılın en düşük seviyesinde | Otomobil Haber
erotik film izle hd film izle totobo giriş güncel bilgiler yks ders

Fransa’da otomobil pazarı 45 yılın en düşük seviyesinde

Koronavirüs nedeniyle en çok etkilenen sektörlerden biri olan otomotiv, ağır kayıplar vermeye devam ediyor. Birçok üreticinin bayileri …

04.12.2020
Fransa’da otomobil pazarı 45 yılın en düşük seviyesinde

Koronavirüs nedeniyle en çok etkilenen sektörlerden biri olan otomotiv, ağır kayıplar vermeye devam ediyor.

Birçok üreticinin bayileri kapatması ve üretimi durdurması, Fransa’daki satışları da ciddi şekilde etkilemişti. Örneğin ülkedeki araç satışları, karantina uygulandığı nisan ayında yüzde 88 azalmıştı.

Geçtiğimiz haftalarda ise ülke genelinde yeni önlemlerin alınması, sektörü yine oldukça fazla etkiledi.

SATIŞLAR SERT DÜŞTÜ

FransaOtomobil Üreticileri Komitesi’nden (CCFA) yapılan açıklamada, kasımda trafiğe kaydedilen yeni araç sayısının bir önceki aya kıyasla yüzde 27,03 azaldığı, bunun art arda 4. düşüş olduğu belirtildi.

45 YILIN EN DÜŞÜĞÜ

Yılın 11 ayında piyasada ortalama yüzde 26,9 düşüş yaşandığı kaydedilen açıklamada, bu düşüşün en son 1975’te olduğu bildirildi.

CCFA Sözcüsü François Roudier, konuya ilişkin değerlendirmesinde, 2020’de Fransız otomobil piyasasında halihazırda yüzde 25 ila 30 arasında düşüş yaşandığını tahmin ettiklerini belirterek, “Aralık ayı için özellikle kayak merkezlerinin kapalı kalması durumunda insanların buralara giderken kiraladığı araçlara ilişkin belirsizlikler var. Ancak bu yıl yüzde 30’dan daha fazla bir düşüş şeklindeki felaket senaryosu artık geçerli değil.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Ensonhaber.com

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.