erotik film izle hd film izle totobo giriş güncel bilgiler yks ders

Ford, Brezilya’daki 3 tesisini kapatacak

Tüm dünyayı etkileyen koronavirüs salgını ve elektrikli otomobillere olan ilginin here geçen gün artması, otomobil üreticilerinin de planlarını …

13.01.2021
Ford, Brezilya’daki 3 tesisini kapatacak

Tüm dünyayı etkileyen koronavirüs salgını ve elektrikli otomobillere olan ilginin here geçen gün artması, otomobil üreticilerinin de planlarını değiştirdi. Bu üreticilerden biri olan Ford, yeniden yapılanmaya gidiyor.

Şirket yeniden yapılanma planları doğrultusunda Brezilya’daki fabrikalarının kapılarına kilit vurdu.

Ülkedeki 3 tesisinde üretimi durduran Ford’un bu kararının arkasında, Brezilya pazarının yüzde 26 daralmasının olduğu da belirtiliyor.

Verilen bilgiye göre, yapılan analizlerin Brezilya otomobil pazarının 2023’ten önce pandemi öncesi dönemi yakalayamayacağını göstermesi, Ford’un kararında etkili oldu.

“KARAR ZOR AMA GEREKLİ”

Ford CEO’su Jim Farley, kapatma kararı ile ilgili olarak, “Güney Amerika ve Brezilya’da yüz yılı aşkın süredir varlığını sürdüren bir şirket olarak, bu tür kararların çok zor olduğunu biliyoruz. Sağlıklı ve sürdürülebilir bir iş modeli için zor fakat gerekli bir karar verdik.” dedi.

Öte yandan, Ford’un Brezilya’daki üretimi durdurmasının faturası ağır oldu. Yapılan açıklamaya göre, şirketin Brezilya’daki tesislerini kapatma kararı 4.1 milyar dolara mal olacak. Bu kapsamda, Ford’un kapatacağı fabrikaları için alıcı arayışına başladığı belirtiliyor.

Ford’un Brezilya’daki tesislerinde 5 bin kişi istihdam ediliyor. Firma, Brezilya’daki ilk tesisini 1920 yılında açmıştı.

Kaynak: Ensonhaber.com

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.