Ford araçlar için kablosuz yazılım güncellemesi: Power-Up | Otomobil Haber
erotik film izle hd film izle totobo giriş güncel bilgiler yks ders

Ford araçlar için kablosuz yazılım güncellemesi: Power-Up

Ford, otomobil, kamyonet gibi araç grupları için yeni bir dönemin kapısını açıyor. Otomotiv devi nesnelerinin interneti (IOT) için son dört …

17.05.2021
Ford araçlar için kablosuz yazılım güncellemesi: Power-Up

Ford, otomobil, kamyonet gibi araç grupları için yeni bir dönemin kapısını açıyor. Otomotiv devi nesnelerinin interneti (IOT) için son dört yıldır yaptığı yatırımlarda yeni bir yol ayrımına girdi. Buna göre firma, Ford araçlar için kablosuz yazılım güncelleme imkânı sundu Firma ayrıca Amazon Alexa  asistanını da araçlara entegre etmeye başlayacak.

Ford araçlar için kablosuz yazılım güncellemesi: Power-Up

ABD’li otomotiv devi, nesnelerin interneti konusunda kazandığı tecrübeleri sahaya aktarmaya başladı. İnternet bağlantı hızlarının giderek arttığı çağımızda, Ford Power-Up yazılım güncellemesi ile bu soruna bir çözüm getiriyor.

Ford araçlar için sunulan kablosuz yazılım güncelleme imkânı sadece multimedya sistemlerini güncellemek ile kalmayacak. Power-Up özellikle üst düzey modellerde 110’dan fazla bilgisayar modülünü de güncelleyebiliyor.

Ford araç sahipleri için kötü haber ise bu güncelleme imkânı sadece yeni araçlarda yer alacak. Firma yaptığı açıklamada yeni üretilen araçların neredeyse hepsinde kablosuz güncelleme imkânının sunulacağını açıkladı. Buna göre firma 2022 modellerinde bu özelliği devreye alacak.

Ford, 2028 yılına kadar Power-Up kablosuz yazılım güncelleme özelliğine sahip 33 milyon araç üretmeyi planlıyor.

Firma, 2028 yılına kadar Power-Up ‘ın yanında Amazon Alexa asistanı ile donatılmış 33 milyon araç üretmeyi planladı. Ford araçlar için kablosuz güncelleme imkanı sunan Power-Up hizmetinin ise hangi ülkelerde kullanacağına dair bir bilgi paylaşılmadı. Ancak Ford’un stratejisine bakılırsa marka tüm dünyada sattığı üst düzey araçlarında bu özelliğe yer verecek.

Araçlara yerleştirilecek Alexa asistanı da sürücülere önemli imkanlar sunuyor. Asistanı kullanan sürücüler, motorlarını çalıştırmak veya durdurmak, kapıları kilitlemek veya açmak, camlarının buzunu çözmek, arama yapmak veya müzik çalmak için sesli kontrolü kullanabilecekler.

Alexa akıllı ev cihazlarına sahip olan sürücüler de iki sistemi birbirine bağlayacak. Böylece Ford araç sahipleri, evin ışıkları yakmak ve garaj kapısını araçtan açma imkanına sahip olacak. Ford, Amazon Alexa sesli asistanını bu yıl ABD ve Kanada’da 7 yüz bin araca yerleştirecek. Firmanın bu önemli adımı ilk adımda diğer ülkelere açılmayacak.

Firmaya göre, Ford araçlar için gelecek kablosuz güncelleme teknolojisinin hem sürücüleri hem de bu yazılımları güncellemeye zaman ayıran yetkili bayileri büyük bir yükten kurtaracak.

Kaynak: Shiftdelete.net

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.