erotik film izle hd film izle totobo giriş güncel bilgiler yks ders

Dünyanın ilk uçan elektrikli yarış otomobili: Airspeeder

Son zamanlarda uçan arabalara yatırım yapan şirketlerin sayısı her geçen gün artıyor. Avustralya merkezli bir firma ”Airspeeder” adlı dünyanın …

06.02.2021
Dünyanın ilk uçan elektrikli yarış otomobili: Airspeeder

Son zamanlarda uçan arabalara yatırım yapan şirketlerin sayısı her geçen gün artıyor.  Avustralya merkezli bir firma Airspeeder adlı dünyanın ilk uçan elektrikli yarış arabasını tanıttı.

YARIŞLARA KATILACAK

Bu yılın ikinci çeyreğinde uzaktan pilotlu Airspeeder’in yarışa katılacağı ifade edildi. Geliştirici firma Alauda Aeronautics, Airspeeder olarak adlandırılan uçan otomobilin başlangıçta uzaktan bir pilot tarafından yönlendirilerek, dikey olarak iniş ve kalkış yapabileceğini ifade etti.

Uçan aracın üç yıldan fazla bir süredir geliştirildiği ifade edilirken; firma, Airspeeder Mk3 yarış serisinin pilotlar, konum ve pist dahil olmak üzere daha fazla detayının önümüzdeki aylarda açıklanacağını söyledi.

Ayrıca, aracın yarış dünyasına ilk girişinde, 2022’deki mürettebatlı yarış serisinden önce ‘teknik test’  görevi görecek bir yarış serisi için uzaktan çalıştırılacağı belirtildi.


Kaynak: Ensonhaber.com

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.