erotik film izle hd film izle totobo giriş güncel bilgiler yks ders

BMW: 2023’te satışların yüzde 20’si elektrikli olacak

Elektrikli otomobil pazarı her geçen gün büyümeye devam ederken, birçok üretici kendi modellerini üreterek rekabetin içinde yer alıyor. Bu …

29.12.2020
BMW: 2023’te satışların yüzde 20’si elektrikli olacak

Elektrikli otomobil pazarı her geçen gün büyümeye devam ederken, birçok üretici kendi modellerini üreterek rekabetin içinde yer alıyor. Bu üreticilerden biri olan Alman BMW, yakın gelecek için planlarını açıkladı.

Alman yayın organı Augsburger Allgemeine’e açıklamalarda bulunan BMW CEO’su Oliver Zipse, “Elektrikli otomobil sayımızı gittikçe artırıyoruz. 2021 ve 2023 yılları arasında planladığımızdan 250 bin adet daha fazla elektrikli model üreteceğiz.” dedi.

YÜZDE 20 PAY

Zipse, 2023 itibarıyla elektrikli araçların Alman üreticinin toplam satışlarından yüzde 20 oranında pay alacağını da belirtti.

BMW CEO’su, şarj istasyonu konusunda da çalışmaların sürdürdüğünü vurgulayarak, “Bu konuda gitmemiz gereken daha çok yol var. Şarj istasyonu sayısının yeterli olabilmesi için her hafta 15 bin adet bireysel ve bin 300 adet kamuya açık şark istasyonu kurulmalı.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Ensonhaber.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.