erotik film izle hd film izle totobo giriş güncel bilgiler yks ders

Aston Martin elektrikli otomobil pazarına giriyor

10.03.2021
Aston Martin elektrikli otomobil pazarına giriyor

Britanyalı otomobil üreticisin Aston Martin’in 2025 yılından itibaren Birleşik Krallık’ta iki tam elektrikli modeli üretmeye başlayacağı bildirildi. Bunlardan birisi spor otomobil, diğeri de SUV sınıfında olacak. Konuyla ilgili Financial Times’a konuşan Aston Martin İcra Kurulu Başkanı Kanadalı milyarder Lawrance Stroll, iki yeni sıfır emisyonlu modelin 2025’te üretime geçmesi için çalıştıklarını doğruladı.

Firma, spor otomobili Gaydon, İngiltere’de bulunan tesislerinde üretecek. SUV içinse St. Athan, Galler’deki üretim tesisinde üretime başlanması uygun görüldü. İki model de Aston Martin modellerinin hibrit versiyonlarını takip edecek. Ayrıca firmanın 2023 yılından itibaren daha fazla hibrit versiyonlu araç üreteceği de tahminler arasında yer alıyor.

Bununla birlikte yeni Britanyalı firmanın elektrikli modeller için büyük olasılıkla yüzde 20 hissesini elinde bulunduran Mercedes-Benz’in teknolojine güveneceği tahmin ediliyor. Zira Aston Martin hala özel bir elektrikli otomobil platformuna sahip değil. Mercedes ile gerçekleştirdikleri işbirliği de, kısa ve orta vadede  bu sorunlarına çözüm olabilir.

Google Meet’ten yeni zamanlama özelliği

Popüler video konferans hizmeti Google Meet şimdi Tartışma Odaları (Breakout Rooms) için Takvim desteği getiriyor. Şimdilik kısıtlı sayıda kullanıcı bu özelliği almaya başladı.

İki otomobilin kesin olarak hangi firmanın teknolojisini kullanacağı belli olmasa da Stroll, Alman firmasının sayesinde rakiplerinin çok önünde olduklarının altını çizdi. F1’de de Mercedes motorunu kullanacak olan Aston Martin, aynı zamanda yarışlardaki güvenlik ve sağlık araçları rolünde Mercedes’e ortak olacak. 60 yılı aşkın süreden sonra en büyük motor sporları organizasyonuna dönen firma, Sebastian Vettel ve Lance Storll ile üst sıraları zorlamaya çalışacak.

Kaynak: shiftdelete.net

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.