erotik film izle hd film izle totobo giriş güncel bilgiler yks ders

Araç Değer Kaybı Nedir? Nasıl Alınır?

15.03.2021
Araç Değer Kaybı Nedir? Nasıl Alınır?

Araç değer kaybı en az iki aracın karışmış olduğu trafik kazası sonucunda kusursuz aracın ikinci el piyasa bedelindeki düşüşü ifade etmektedir.

Araç değer kaybı en az iki aracın karışmış olduğu trafik kazası sonucunda kusursuz aracın ikinci el piyasa bedelindeki düşüşü ifade etmektedir. Kaza geçirip hasar gören araç, en iyi şekilde tamir edilmiş olsa bile araçta hasar kaydı (tramer kaydı) göründüğü için kazadan önceki satış bedeli ile kazadan sonraki satış bedeli arasında bir fiyat farkı olmaktadır. 

Araç değer kaybı kazaya sebebiyet veren kusurlu araçların zorunlu mali mesuliyet sigortasından (trafik sigortası) teminatlar dahilinde alınmaktadır.

Araç değer kaybı hesaplanırken araç yaşı, marka, model ve km sinin hiçbir önemi yoktur. Bölünmüş kusurlarda %75, %50, %25 kusursuz durumlarda da değer kaybı alınabilmektedir. Değer kaybı oluşan araçta daha önce aynı bölgeden hasarının olmaması yeterlidir.

Ancak kaza nedeniyle boya işlemi gören bir araç parçasının tekrar bir kaza geçirmesi sonrası tekrar değer kaybı olmazken; hasarlı parçanın değiştirilmesi değer kaybına neden olabilir.

Araç değer kaybı için başvuru süresi kaza tarihinden itibaren 2 yıldır.

Aracınız için kazadan önceki satış bedeli ile kazadan sonra satış bedeli arasındaki gerçek değer kaybını almak istiyorsanız Essa Danışmanlık ile tanışmanın tam zamanı…

www.essadanismanlik.com

0850 441 37 72

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.