erotik film izle hd film izle totobo giriş güncel bilgiler yks ders

Akıllı fren sistemini görücüye çıkaracak

Goodyear’ın akıllı lastiklerinin araçların ABS sistemine bağlanmasının, frenleme performansını optimize ederken, aracın kontrolünü de artıracağı …

30.03.2021
Akıllı fren sistemini görücüye çıkaracak

Goodyear’ın akıllı lastiklerinin araçların ABS sistemine bağlanmasının, frenleme performansını optimize ederken, aracın kontrolünü de artıracağı öngörülüyor. Goodyear’ın daha önce gerçekleştirdiği çalışmalar, bu iki bileşenin entegrasyonunun durma mesafesi kaybını yaklaşık %30 azalttığını ortaya koyuyor. Araştırma kapsamında, lastik kullanımı ve yol koşulları göz önünde bulundurularak fren mesafesini optimize etmek amaçlanıyor. Sonuçların, 2022 yılının başında duyurulması hedefleniyor.

Goodyear Kıdemli İnovasyon ve Teknoloji Müdürü Chris Queen, konu hakkında şunları söyledi: “Ağa bağlı bir ortamda lastiğin araca iletebileceği bilgi göz önünde bulundurulduğunda, karşımızda büyük bir fırsat var. Daha iyi bir gelecek yaratma konusunda TNO bizimle benzer düşüncelere sahip ve araç performansını iyileştirmeyi nasıl sürdürebileceğimizi görmekten heyecan duyuyoruz”. 

TNO Trafik ve Ulaşım Departmanı Yönetim Müdürü Ellen Lastdrager ise “TNO, trafik ve ulaşım alanında güvenlik, verimlilik ve sürdürülebilirliği artırmaya yoğunlaşıyor. Bu iş birliği, fren mesafesinde mümkün olan her santimetreden tasarruf etmek için geliştirildi. Lastikleri ve fren sistemlerini birbirine entegre ettikçe kazaları azaltabileceğimiz ve daha fazla hayat kurtarabileceğimiz konusunda inancımız tam. Ağa bağlı lastikler, bir aracın yola temas eden tek parçası ve bu kritik konum, lastiklerin geri bildirim vererek, araca eyleme geçirilebilir bilgiler sunmasına olanak tanıyor. Goodyear’ın akıllı lastikleri, mobilitenin gelişmesi ve araçlar ve kentlerin daha akıllı hale gelmesiyle taşıt kullanımımızı dönüştürmeyi amaçlıyor” diye konuştu.

Hibya Haber Ajansı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.