120 km hızda kiralık aracın lastiği yerinden çıktı! İşini kötü yapanlarda bugün konuk Enterprise Türkiye
erotik film izle hd film izle totobo giriş güncel bilgiler yks ders

120 km hızda kiralık aracın lastiği yerinden çıktı! İşini kötü yapanlarda bugün konuk Enterprise Türkiye

30.05.2021
120 km hızda kiralık aracın lastiği yerinden çıktı! İşini kötü yapanlarda bugün konuk Enterprise Türkiye

İşini kötü yapanlarda bugün konuk Enterprise Türkiye

10 gün önce, Enterprise Türkiye’den kiralamış olduğum araçla İstanbul’dan Ankara yönüne Kuzey Marmara Otoyolunda 120 km hızla seyir halindeyken, aracın sağ arka kısmından kuvvetli sesler yükselmeye başladı. Sesleri takiben araba yalpalamaya başladı. Önce aracı yolda tutmaya ardından yolu kontrol edip herhangi bir yere çarpmadan arabayı sağa çekmeye çalıştım. Aracı kenara çekerken arka lastiğin sağ tarafımızdan ilerlediğini gördüm.

Araçta ben, eşim, annem ve 5,5 aylık bebeğimiz bulunmaktaydı. O an sağımızdan solumuzdan başka bir aracın geçmiyor olması, çıkan lastiğin başka bir aracın yoldan çıkmasına sebep olmaması ve benim aracı yolda tutup güvenli bir şekilde sağa çekebilmem olayla ilgili şansımızdı. Bu sayede ölümcül ya da sakat kalma riski içeren bir kaza yaşanmamış oldu. Aksi taktirde sizlere bu satırları yazamıyor olabilirdim.

Araç benim teslim aldığım şekliyle 3 tekeri aynı marka iken yerinden çıkan sağ arka teker farklı bir markaydı. Araca o bölgede bir müdahalede bulunulduğu belliydi ancak güvenlik riski içeren bir arabayı Enterprise Türkiye’nin müşteriye sunarak müşterisinin ve ailesinin hayatını tehlikeye atacağını tahmin etmediğim için aracı o haliyle kabul ettim.

Yaşanan olay ertesinde aracı gören tamir servisi yetkilisi sadece tek bijonun yerinde olduğunu, onun da zamanla aşınarak lastiği kestiğini ve çıkmasına sebep olduğunu, diğerlerinin ya hiç takılmadığını ya da seyir halindeyken gevşek sıkıldığı için çıkmış olabileceğini aktardı. Bunun aracın işlem gördüğü servis kaynaklı bir kusur olduğunu aktardı.

Geride kalan zaman içinde #Enterprise açıklama ve özür için iletişime geçeceğine araçtaki eksik benzinin hesabını sormak için aradı. Sistem öyle gerektiriyormuş. Enterprise sistemi bir aracın içinde biri bebek olmak üzere 4 kişilik bir aile varken lastiğinin çıkmasını önleyemiyor ama kusurlu aracının eksik benzinin peşine düşebiliyor.

Olay ertesinde ikame aracın tamir servisine gelmesi de kolay olmadı. Enterprise yol yardımdaki kişi, olayla birlikte tamir servisine ikame bir araç yönlendireceğine, otobüs bileti ayarlamayı teklif etti. İkame araç için yönlendirmenin kiralamanın yapıldığı yerden gelmesi gerekiyormuş. Bu sebeple Ankara Esenboğa Enterprise Türkiye’ye ulaşmaya çalıştım ama 7/24 çalışan bir ofisin telefonları açılmadı.

Normal koşullarda 4 saat sürmesi beklenen yolculuk tam 10 saat sürdü. Yine de eve sağ salim dönebildiğimiz için kendimi ve ailemi şanslı addediyorum.

Müşterisinin ve ailesinin hayatını tehlikeye atan Enterprise, olay sonrasında da süreci yönetemedi. Kusurlu bir şekilde bana teslim edilen ve 120 km hızda lastiği yerinden çıktığı için yoldan çıkan ve hayatımızı şans eseri kurtardığımız araçtaki eksik benzinin tahsilatı için aradı.
 

Mustafa Emre Gözleveli

Kaynak: https://www.linkedin.com/posts/memreg_enterprise-enterprisetaesrkiye-activity-6803945688288911360-Rok1/

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.